Boží plán

Úvod stretka:

Zvítame sa s našou mládežou po prázdninách a pomodlíme sa za to, aby sa nám aj v ďalšom pokračovaní našich stretiek dobre darilo. Môžeme napríklad ruženec: ,,ktorý nám ducha Svätého zoslal“

Téma stretka:

Predstavíme tému stretka, ktorou bude Boží plán v našich životoch. Na úvod tému odlachčíme otázkami na naše bežné ľudské plány. Máme predsa Nový rok a mnoho ľudí si zvykne dávať záväzky a predsavzatia, ktoré hodlajú v danom roku aj naplniť.

Čo vaše plány na tento rok… stredná škola, prázdniny, leto, tesne po birmovke dovolenky, záujmy?

Čo vaše plány do dospelosti (keď raz budem veľký)…vysnívaná práca, krajina v ktorej by som chcel žiť, akú veľkú rodinu by sme chceli mať

Aktivita:

Rozdáme našim birmovancom tri kartičky, na ktorých budú napísané číslovky 0,5, 5, 10, 15. Tieto čísla vyznačujú obdobie nášho života, ktoré nás čaká o polroka 5, 10, 15 rokov. Každý na svoj papierik napíše čo si myslí, že bude v tom čase robiť (škola, práca, kamaráti, rodina..) Potom každý na druhú stranu príslušného papierika napíše, kde v tom ktorom čase bude v jeho živote Boh. Či bude mať v jeho živote stále čestné miesto, resp. akým spôsobom ho bude vo svojom živote vnímať.

Postupne by sme premostili tému z roviny ľudskej do tej duchovnej. Opýtali by sme birmovancov, či vnímajú vo svojich životoch aj pôsobenie Božích plánov.

  • Ak máš plány, radíš sa s niekým?
  • Pýtaš si radu od Boha?
  • Modlíš sa za správne plány?

Sväté písmo:

Aj v dobách, kedy Ježiš kráčal po tejto zemi, boli ľudia, ktorí sa k nemu chodili pýtať, čo majú robiť, aby boli šťastní, či dosiahli nebeské kráľovstvo. Rovnako ako mladík z Matúšovho evanjelia.

(Mt 19, 16-22)

Niekedy je to tak aj s našimi plánmi, kedy máme pocit, že všetko sa nám môže splniť a môžeme získať len preto, že to tak chceme. Resp. si myslíme, že len to jediné je správne a nechceme prijať rady, či usmernenia od našich známych, rodiny, Boha, ktorí možno chcú nasmerovať naše plány iným smerom.

Avšak, ak naše plány myslíme naozaj vážne a robíme pre ne všetko na svete, tak Boh nemá dôvod nám nevyjsť v ústrety a patrične pomôcť. V každom prípade, by sme sa mali za to modliť. Niekedy nám Boh môže ukázať aj inú cestu alebo pochopenie niektorých našich problémov, ktoré sme dovtedy nevnímali.

Úloha na doma:

Rozdáme našim birmovancom obrázok obláčika, do ktorého si môžu napísať svoj najbližšie a najvzdialenejšie plány a doma sa zaň modliť. Začať môžeme už teraz a na konci sa pomodliť Otče náš, Zdrávas, Sláva.

Pali

Radosť na každom kroku. Ako animátor fungujem druhý rok, pričom prvý krát sám (spolu s mojou minuloročnou birmoškou Katkou). Inak rád behám, píšem texty a prijímam výzvy akéhokoľvek druhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *