Po úspechu pôstnej výzvy z roku 2020 sme sa ju rozhodli zopakovať. Tentokrát však s jednou výzvou na týždeň. Pomocnú ruku s grafikou nám opäť podala Canva.

Úlohou birmovancov bolo po splnení výzvy dať like na obrázok, alebo komentár do nášho whatsapp chatu. Na záver sme pôstnu výzvu vyhodnotili.

Tu je náš zoznam siedmich pôstnych výziev na rok 2023:


#1

Dnes začalo obdobie pôstu a preto posielame prvú pôstnu výzvu na tento PIATOK. Nápad prišiel od Tamary a úlohou nás všetkých, sa bude najbližší piatok zaobísť bez sladkostí 😊 Takže žiadne čokolády, keksíčky, koláče alebo sladené nápoje typu Coca-Cola.

Dáme to? Komu sa to podarí dodržať, nech dá like na obrázok.
Čaká nás spolu 7 pôstných výziev. Na záver pôstu to vyhodnotíme 😊

#2

A je tu druhá pôstna výzva! Tentokrát ďakujeme za nápad Tomášovi.
Úloha je dať za víkend jednu športovú aktivitu v dĺžke aspoň 1 hodiny. Turistika, beh, posilka, futbal, ping pong,… je to na vás – ale pozor, pre splnenie výzvy je nutné poslať do skupiny foto danej aktivity.
(Nemusíte byť na fotke vy, stačí aby dokumentovala daný šport, ktorý robíte)
Tak napnime svaly a ukážme čo v nás je 💪🥊

#3

A je tu 3. pôstna výzva. Úlohou je zobrať cez víkend do ruky sv. písmo a prečítať si ľubovoľnú časť z niektorého evanjelia (Matúš [Mt], Marek [Mk], Lukáš [Lk] alebo Ján [Jn]).
Názov prečítanej časti a jej súradnice následne pošlite sem do skupiny.
Príklad: Rozhovor s Nikodémom – Jn 3, 1-21
Sv. písmo nájdete aj online, napr. tu: https://svatepismo.sk/genezis-1

#4

A je tu 4. pôstna výzva. Úlohou bude najbližší víkend riešiť všetky situácie, ktoré nás postretnú, s úsmevom a reagovať na druhých milým slovom. Nie je to vždy ľahké, ale poznáme to na sebe, úsmev druhého človeka nám vie urobiť deň krajším. Nechajme sa inšpirovať sv. Terezkou z Lisieux.
Komu sa to podarí, nech dá like na príspevok 😊

#5

(Text na obrázku je dostatočne vysvetľujúci😊)

#6

Tohtotýždňová pôstna výzva pozostáva zo samotnej prípravy na Veľkú noc a prijatia Ježiša do svojho srdca AJ VO FORME EUCHARISTIE. Takže tento víkend si spravme všetci čas a prostriedky na to, aby sme išli na sv. omšu a na sv. príjmanie.

Kto nemôže, z dôvodu, že nie je vyspovedaný, tak dávam do pozornosti: V NEDEĽU (02.04) v čase od 15:00-18:00 je Veľkonočná spoveď, ktorá bude prebiehať u kapucínov aj vo farskom kostole. Takže máte príležitosť pripraviť sa, ísť sa vyspovedať a ísť na príjmanie. Pre tých, ktorý v nedeľu nestíhajú ísť na omšu (napr. z dôvodu choroby), výzva platí do stredy 👍🏻 Kto výzvu splní, nezabudnite dať palec hore 🙂

#7

A je tu posledná pôstna výzva. Pre splnenie výzvy je potrebné zúčastniť sa aspoň jedného veľkonočného obradu (sv. omše vo štvrtok, obradov Veľkého piatku, veľkonočnej vigílie v sobotu alebo krížovej cesty).
Dávame do pozornosti aj krížovú cestu mladých, ktorá začína v piatok o 22:00 pred farou a pôjde sa na kalváriu.
Tak čo, podarí sa nám tu zozbierať 12 likov? 🤔🔥

Matej

Birmo stretkám sa venujem spolu s Klárou od roku 2012. Každým rokom sa človek pri nich niečo nové naučí. Inak som programátor, bežec a rád trávim čas s kamarátmi v horách.