Vynimočný Večer

Naše akcie pre birmovancov sú vo väčšine prípadov zábavného charakteru, so zameraním na spoznanie sa a budovanie vzťahov. Tento ročník sme však dostali nápad vyskúšať úplne iný typ akcie, viac zameraný na duchovný program. Cieľovú kategóriu sme definovali ako birmovancov, ktorým záleží na birmovke a chcú na svojej viere popracovať. A teda náš cieľ nebol pritiahnuť čo najväčší počet ľudí ale skôr pritiahnuť tých, ktorí naozaj majú záujem. Minulý rok by takýto nápad nemusel výjsť, no tento ročník sú birmovanci o poznanie aktívnejší a my sme cítili, že takáto akcia môže byť úspešná.

Program večera:

Akciu sme sa rozhodli usporiadať v sobotu po svätej omši.

  • 19:00 Príchod birmovancov na miesto stretnutia – kapucínsky kláštor v PK
  • 19:15 Prednáška brata Norberta
  • 20:10 Moderovaná adorácia s hudobným doprovodom
  • 21:00 Pizza a voľná zábava
  • 21:30 Ukončenie večera

Príprava:

Oslovili sme brata Norberta aby viedol večer, pripravil si prednášku a adoráciu. Zároveň sme dali dokopy jednoduchú web stránku, kde sa birmovanci na akciu mohli prihlasovať: www.kackopk.sk/VV/. Pripravili sme takisto informačný list pre rodičov, kde sme ich upozornili, že sa bude konať Výnimočný večer a poprosili ich o podporu akcie doma.

Marketing:

Na najbližšom veľkom stretku sme akciu za pomoci projektora odprezentovali. Každý birmovanec zároveň dostal obálku s listom pre rodičov. Birmovancom sme viac krát zopakovali kde a dokedy sa môžu prihlásiť. Počas týždňa animátori svojim stretkám akciu pripomenuli, či už na stretku alebo sms-kami. Zvyšok sme nechali na modlitbu, resp. na DS.

Prihlasovanie:

Prihlasovanie išlo najprv veľmi pomaly. Vo štvrtok na obed boli prihlásení iba 4 birmovanci. V piatok ráno ich však bolo už 9 a večer v databáze svietilo číslo 16.

Výnimočný večer je tu …

Sobota 19:00

Pred kláštorom v Pezinku sa postupne zišlo 18 birmovancov. Wau, takáto učasť nás potešila. Birmovanci išli rovno po príchode do spoločenskej miestnosti (refektár), kde ich ďalší animátori usadili a spoločne sa dohodli na výbere pizze. Ja som zatiaľ stál vonku a čakal prípadných opozdilcov.

19:20: Začína sa prednáška.

Brat Noro to nemal úplne ľahké, keďže medzi birmovancami boli aj takí, čo miesto počúvania prišli vymýšľať a baviť sa. No zvládol to myslím veľmi dobre a ku koncu sa už zapájali do témy viacerí birmovanci.

20:10: Presúvame sa do kostola.

Každý birmovanec dostáva kľakátko spolu s inštrukciami, že ho môže použiť na kľačanie rovnako ako aj na sedenie.

Hudobný doprovod adorácie sme trochu podcenili a ešte v sobotu na obed nebolo jasné, či vôbec nejaká hudba bude. Nakoniec nás príchodom veľmi milo prekvapilo Grinavsko-Limbaške (LSG) spoločenstvo. Konkrétne sestry Hricové, Roman Šipoš a Tomáš Strečanský, ktorí prišli zahrať a zaspievať. Mne osobne sa ich hudobné doprevádzanie počas adorácie veľmi počítalo a mám pocit, že aj birmovancom.

Sedeli/kľačali sme všetci na kľakátkach priamo pred oltárom a brat Noro adoráciu moderoval.

Bol to, aspoň pre mňa, silný duchovný zážitok. Noro sa za každého osobitne aj pomodlil.

20:50: Pizza

Po adorke sme sa presunuli do refektára, kde bola „voľná zábava“. Jedla sa pizza, rozprávalo sa, hralo na klavíri, hral sa stolný futbal a neskôr si Noro sadol za bicie a spolu s LSG partičkou trošku zaimprovizovali.

Koniec 22:00:

Plánovali sme akciu ukončiť už o 21:30 ale birmovanci sa dobre bavili.

Zhodnotenie:

Myslím, že sobotný večer bol naozaj výnimočný. Veľké ďakujem patri rozhodne b. Norovi a aj hudobníkom z LSG.

Určite ale aj p. fararovi a všetkým nám animátorom za modlitbu a promovanie akcie. Veď štvrtok na obed boli prihlásení iba 4 ľudia a nakoniec nás bolo 18 🙂

Táto akcia ukázala, že sú tu birmovanci a nie je ich málo, ktorí sa chcú ďalej posúvať a pracovať na sebe. Je už iba na nás animátoroch, im na ďalší rast, vytvoriť čo najlepšie podmienky.

Matej

Birmo stretkám sa venujem spolu s Klárou od roku 2012. Každým rokom sa človek pri nich niečo nové naučí. Inak som programátor, bežec a rád trávim čas s kamarátmi v horách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *