Mentimeter je online služba, ktorá vám pomôže spraviť vašu prezentáciu zaujímavejšou a zapojiť do nej aj samotných účastníkov. Hodí sa preto aj na birmovanecké stretká, kde pracujeme s prezentáciami často.

Príklad použitia:

V téme „Kto som a kam smerujem“ sme sa pýtali na vlastnosti vzorového (nie ideálneho) kresťana katolíka. Doteraz sme to robili formou, že každý sa vyjadril nahlas a my sme to zapisovali. Mentimeter však ponúka lepšie riešenie cez tzv. Word Cloud.

Word Cloud slide

Po zaregistrovaní sa na www.mentimeter.com/, máte možnosť vytvoriť prezentáciu. Po jej vytvorení pridáme slide Word Cloud. Automaticky sa vytvorí kód, ktorý birmovanci vedia zadať na stránke www.menti.com a zábava sa môže začať.

Birmovanci sa môžu vyjadriť.

Na túto aktivitu potrebujete samozrejme internet, ale to už dnes nie je problém. Jednoducho vytvoríte na svojom telefóne hotspot, prípadne použijú birmovanci svoje vlastné mobilné dáta.

Po každom odoslaní formuláru sa Word Cloud graf preusporiada, čo je celkom „wau“ efekt. Navyše takýmto spôsobom okrem zábavy podnietite k vyjadreniu sa aj utiahnutejších členov stretka.

Mentimeter ponúka aj iné možnosti ako Word Cloud, preskúmajte a dajte vedieť ako to dopadlo ?

Matej

Birmo stretkám sa venujem spolu s Klárou od roku 2012. Každým rokom sa človek pri nich niečo nové naučí. Inak som programátor, bežec a rád trávim čas s kamarátmi v horách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *