Tento list od Boha pre ženu je perfektným doplnkom k stretku o Božej láske. Môžete ho vytlačiť a darovať ho birmovancom na záver stretka, aby si ho prečítali neskôr, alebo ho môžete využiť v rámci stretka.

Milovaná dcéra!

Často si uvedomujem, že neexistuje slovo, ktoré by som vyslovil a ty by si chápala plnosť hĺbky mojej lásky k tebe. Moje srdce je jej plné. Preplnené. Si moja milovaná. Poznám tvoje meno, poznám tvoj úsmev, poznám tvoj šibalský pohľad. A vieš čo? Napĺňaš ma radosťou! Moje srdce horí láskou, keď sa zadívam do tvojej tváre a počujem tvoj hlas.

Už od chvíle, kedy som ťa stvoril, som sa nevedel dočkať toho, kedy budeš vnímať môj pohľad, moju lásku a moju prítomnosť pri tebe. Nevedel som sa dočkať, kedy sa budeme spolu smiať, kedy budem môcť stáť pri tebe v každom jednom okamihu preto, lebo mi to sama dovolíš a sama ma doňho pozveš. Byť s tebou, stáť pri tebe, to je to najkrajšie pozvanie, aké som kedy dostal!

Ked som videl tvoje rany, plakal som. Boleli ma viac než teba. Utŕžil som ich spolu s tebou. Bol som tam a chcem, aby si to vedela. Tak ako som tam bol vtedy, som tu aj dnes a budem tu každý jeden deň. Chvíle, kedy víťazí nad tebou samota, tu nemôžu vládnuť. Lebo som tu… Som tu! A toto vyznanie ti chcem opakovať každý jeden deň, aby si mohla spoznať moju prítomnosť v plnosti jej podstaty.

Môžem sa ich dotknúť? Môžem sa dotknúť tvojich rán a uzdraviť ich? Potrebujem tvoj súhlas, potrebujem, aby si mi otvorila dvere. Nič ťa nemôže odlúčiť od mojej lásky. Nič. Nikdy ťa neprestanem milovať, nikdy na teba nezanevriem a nikdy som ťa ani milovať neprestal. Tak len poďme spoločne zbúrať to, čo stojí medzi nami. Aby si mohla prijímať viac mojej lásky a zažívať viac mojej prítomnosti.

Pozývam ťa do nového dobrodružstva, na cestu spoznávania mojej lásky. Pridáš sa? Budeš kráčať so mnou? Moja láska je starostlivá. Neboj sa, neopustím ťa za najbližšou zákrutou či pri najbližších ťažkostiach. Na mňa sa môžeš spoľahnúť… Je trpezlivá. Viem, že niektoré úseky cesty sú pre teba náročnejšie a namáhavejšie. A niektoré hory si vyžadujú naozaj veľa síl. Počkám, kým ich zvládneš. Len kráčaj so mnou… aby sme spolu mohli preplávať rieky, utekať po lúkach, vyšplhať sa na najvyššie hory, prejsť údoliami a lesmi… a tak spoznať hĺbku, šírku a výšku mojej lásky.

Stojím tu a čakám ťa. S otvorenou náručou, do ktorej sa môžeš kedykoľvek vrhnúť. Je to tvoje bezpečné miesto. Naše súkromné miesto. Iba ja a ty. Poď bližšie ku mne… aby som ti mohol zašepkať veľké tajomstvo: „Milujem ťa!“

Tvoj Otec

Martina

Príprave mladých na sviatosť birmovania sa venujem od roku 2018. Som absolventkou piateho ročníka animátorskej školy Godzone school. Vo voľnom čase najradšej čítam a trávim čas v prírode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *