Tento list od Boha pre muža je perfektným doplnkom k stretku o Božej láske. Môžete ho vytlačiť a darovať ho birmovancom na záver stretka, aby si ho prečítali neskôr, alebo ho môžete využiť v rámci stretka.

Syn môj,

S radosťou pozorujem, ako dospievaš v zrelého muža, pripraveného niesť váhu slávy môjho Kráľovstva, ako aj bremeno prenasledovania s ním spojené. Tvoje plecia sú pripravené niesť zodpovednosť za seba i za ľudí, ktorých Ti zverujem. Máš moju plnú dôveru a ja Ti otváram nové brány milosti a požehnania. Keďže si v krste zrástol v jedno s Ježišom, všetka moja priazeň je namierená na Teba presne tak, ako na Neho. Si mojím milovaným synom a ja mám v Tebe zaľúbenie. Nech tým nasiakne každý kúsok Tvojho srdca, nech to prenikne každú bunku Tvojho tela, nech ostávaš celý ponorený v mojej láske a priazni.

Doposiaľ si bojoval statočne! Bez ohľadu na výsledok si vážim každý boj, ktorý zvádzaš so svetom, s nepriateľom a, áno, aj so sebou samým. Každé Tvoje víťazstvo mi spôsobuje veľkú radosť a zakaždým, keď vstaneš po prehratom boji, oslavujeme to spolu s celým nebom. Viem o všetkých ranách, ktoré si utŕžil a tiež viem, že niektoré prehry Ťa veľmi mrzia, zvlášť tie opakované. V prvom rade chcem, aby si vedel, že sa nehnevám. Preto sa nezameriavaj na to, ako často padáš a neobviňuj sa, že nevieš všetko hneď. V druhom rade, nikdy nad Tebou nelámem palicu, ale budem s Tebou a na Tebe pracovať, až pokým moje dielo v Tebe nebude dokončené. A buď si istý, že sa máš na čo tešiť!

Je toho ešte tak veľa, kam Ťa chcem zaviesť a čo Ti chcem ukázať! Dávaj preto pozor, v nasledujúcom období Ťa budem učiť a pripravovať na poslanie, ktoré mám pre Teba. Odovzdávam Ti autoritu, aby si maril skutky nepriateľa a aby si prinášal Božie Kráľovstvo a jeho spravodlivosť do tohto sveta. 

Povolávam Ťa za nositeľa mojej lásky a moci do tých najtemnejších častí spoločnosti. Si mužom, ktorý sa spoločne so svojimi bratmi presekávate pralesom temnoty a vyšliapavate nové chodníky svätosti pre túto generáciu a pre generácie, ktoré prídu po Vás. Povolávam Ťa byť mužom, ktorý vstupuje do nepohodlných situácií, aby iným mohol priniesť to najcennejšie, čo má: poznanie mojej lásky. Byť mužom, pri ktorom iní nachádzajú svoju vlastnú hodnotu, svoje miesto v mojom pláne a dozrievajú do plnosti, ktorú som pre nich pripravil. Povolávam Ťa byť mužom, ktorý navzdory okolnostiam miluje a verí, a tak prináša nádej a povzbudenie. Byť mužom pevných rozhodnutí a veľkej stálosti, takže aj tí najslabší budú môcť pri Tebe rásť a zapúšťať korene viery. 

Toto všetko a ešte mnoho iného mám pre Teba. Jediné, čo potrebujem je Tvoje dovolenie. A potom sa priprav na to, že budem formovať Tvoj charakter, aby si bol schopný uniesť požehnanie, ktoré Ti plánujem zveriť.

Drahý môj syn, si odvážnym bojovníkom s milujúcim a pokorným srdcom, pred ktorým vždy otvorím tie správne dvere v tom správnom čase. Keď som Mojžiša posielal vyviesť môj ľud z otroctva, uisťoval som ho slovami: Ja som s Tebou. Teba posielam priviesť mnohé moje deti ku mne a vravím Ti to isté: Ja som s Tebou. Ba ešte oveľa viac: Ja som v Tebe!

Tvoj Otec

Martina

Príprave mladých na sviatosť birmovania sa venujem od roku 2018. Som absolventkou piateho ročníka animátorskej školy Godzone school. Vo voľnom čase najradšej čítam a trávim čas v prírode.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *