Birmo Cup

V sobotu 11. marca 2017 sa konal v priestoroch pezinského kláštora kapucínov 1. ročník súťaže pre birmovancov – Birmo Cup.

Celé to začalo o 9:00 spoločnou modlitbou a už pár minút nato birmovanci skladali hokejový stôl. Birmo Cup je totiž súťaž o najlepšieho hráča stolného futbalu a hokeja. Záverečné hodnotenie je tak zostavené podľa súčtu víťazstiev v obidvoch hrách.

Birmo Cup - futbal
Birmo Cup – futbal

Program akcie však myslel aj na tých, ktorých futbal ani hokej nezaujímajú. Animátorka Klára mala otvorenú malú dielňu „Drôtený šperk“, kde si birmovanci mohli vyrobiť náušnice, náramky, či iné ozdoby z umeleckého drôtu.

Birmo Cup - hokej
Birmo Cup – hokej
Anet a jej nové náušnice
O hudbu bolo takisto postarané

O 11:30 sme už poznali víťaza Birmo Cup-u 2017. Na 1. mieste sa umiestnil Michal Viktorín, ktorému sa podarilo vyhrať všetkých dvanásť zápasov. 2. miesto získal Belo Letz a 3. miesto obsadil Tomáš Lacko.

Birmo Cup-Pohár

Birmo Cup sme zakončili výbornou pizzou a spoločnou modlitbou.

Birmovka teda ponúka aj takéto akcie. Veríme, že myšlienka Birmo Cup-u sa uchytí a uzrie aj svoj druhý ročník.

Špeciálna vďaka patrí bratom kapucínom, ktorý nám poskytli priestor kláštora, Maťovi Budzelovi za požičanie hokejového stola a spoločnosti Top-Design, ktorá sa postarala o logo súťaže.

Matej

Birmo stretkám sa venujem spolu s Klárou od roku 2012. Každým rokom sa človek pri nich niečo nové naučí. Inak som programátor, bežec a rád trávim čas s kamarátmi v horách.