Sväté písmo

Sväté písmo je základ našej viery a preto je dôležité venovať mu v príprave aspoň jedno stretko. Najmä keď zistíte, že Vaši birmovanci ho nikdy nedržali v rukách.

Cieľ stretka je predstaviť birmovancom sväté písmo a motivovať ich aby ho niekedy otvorili. Samozrejme, sv. písmo sa na stretku neobjavuje prvý krát, čítame si z neho, rozprávame o ňom, no na tomto stretku sa naňho pozrieme trošku bližšie.

Pomôcky: Sväté písmo (Ideálne by si mal každý birmovanec priniesť to svoje)

Na túto tému sme použili aktualizovanú prezentáciu 2020. Je v nej veľa informácii no uprimne povedané, birmovancov tieto informácie začnú po krátkom čase nudiť. Preto sme do jej stredu vložili jednoduchú hru, kde birmovanci musia vyhľadať myšlienku Hieronyma podľa súradníc v písme.

10 najčítanejších kníh
10 najčítanejších kníh

Za zmienku stojí aj posledný slide, kde je obrázok 10 najpredávanejších kníh. S údivom zistujeme, že niektorí birmovanci neprečítali nikdy žiadnu knihu a iba asi 2ja z našej skupinky niečo čítajú.

Birmovanci sa po tejto prezentácií tvária celkom znudene, budúci rok ju skúsime prerobiť. Nasleduje divadelná hra.

Ako im priblížiť sväté písmo? Napríklad tak, že si ho budú môcť zahrať. Vybrali sme 2 kratšie a 2 dlhšie state so sv. písma, rozdelili birmovancov na 2 skupinky a dali im ich zahrať.
Detaily hry tu.

Boli sme veľmi milo prekvapení. Prvé reakcie síce boli že: „Čóó, divadlo?? Mne sa nechce. Wtf?“ No nakoniec sa všetci pridali a bola sranda.

Marnotratný syn práve rozhádzal všetok svoj majetok
Marnotratný syn práve rozhádzal všetok svoj majetok

Jedno dievča sa do toho špeciálne pustilo a začalo režírovať ostatných. Mali sme dobrý pocit, že ich táto aktivita baví. Dúfame, že si niečo z týchto malých divadielok odniesli.

Matej

Birmo stretkám sa venujem spolu s Klárou od roku 2012. Každým rokom sa človek pri nich niečo nové naučí. Inak som programátor, bežec a rád trávim čas s kamarátmi v horách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *